Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Opiekowała się dzieckiem mając ponad 2 promile. Policjantów powiadomił pracownik socjalny

Nidziccy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej kobiety opiekującej się dwuletnim dzieckiem. Policjantów na interwencję wezwała pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy. Sprawą pijanej matki zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Wczoraj (22.06.2016) po godz. 14:00 nidzicki oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej matce opiekującej się trójką małoletnich dzieci. Z informacji przekazanej przez pracownika socjalnego wynikało, że zdarzenie ma miejsce w jednej z miejscowości na terenie gmina Nidzica.

Dyżurny jednostki wysłał patrol, który potwierdził treść ze zgłoszenia. 50-latka znajdowała się pod wpływem alkoholu. Ta jednak powiedziała, że jej dziećmi opiekuje się najstarsza 25-letnia córka. Funkcjonariusze sprawdzili jej stan trzeźwości – była trzeźwa.

Na tym jednak interwencja się nie skończyła. W jej trakcie okazało się, że w jednym z pomieszczeń przebywała kobieta, która miała pod opieką dwuletnie dziecko. Mieszkanka Nidzicy także została poddana badaniu na stan trzeźwości. 37-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. O tym fakcie powiadomiono ojca dziecka, który przejął opiekę nad dwulatkiem.

Biesiadujące kobiety tłumaczyły policjantom, że świętują rodzinna imprezę.

Sprawę niewłaściwej opieki oraz nietrzeźwej matki w najbliższym czasie będzie rozpatrywał Sąd Rodzinny i Nieletnich.

(ID/TM)

 

Powrót na górę strony