Szczytno, Węgorzewo: Dzielnicowi spotkali się z uczniami - „Bezpieczne Wakacje 2016”
Dzielnicowy gminy Dźwierzuty spotkał się w Gminnym Ośrodku Kultury z uczniami tamtejszej szkoły podstawowej. Dzieci przygotowały prace plastyczne na temat „Przepis na bezpieczne wakacje”, a policjant rozmawiał z nimi na temat zagrożeń na jakie mogą być narażone osoby młode w trakcie letniego wypoczynku. Także węgorzewscy policjanci przed zbliżającymi się wakacjami spotykają się z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych.
Szczytno:
Wczoraj (22.06.2016) asp. Rafał Sochacki - dzielnicowy gminy Dźwierzuty - w ramach programu „Bezpieczne Wakacje - Dzielnicowy w Szkole” spotkał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach z uczniami tamtejszej szkoły podstawowej.
Spotkanie odbyło się na zaproszenie Anny Weichhaus z Gminnego Ośrodka Kultury. Na tą okazję dzieci przygotowały prace plastyczne na temat „Przepis na bezpieczne wakacje”.
Policjant rozmawiał z dziećmi na temat zagrożeń na jakie mogą być narażone osoby młode w trakcie letniego wypoczynku, oraz jak tych zagrożeń unikać. Oprócz tego przypomniał o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach i wręczył uczniom zawieszki odblaskowe do codziennego wykorzystania, które zostały przekazane przez PZU.
Węgorzewo:
Policjanci Wydziału Prewencji KPP w Węgorzewie realizują spotkania profilaktyczne w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu węgorzewskiego. Wizyty te mają charakter prewencyjny mający na celu zwrócenie uwagi na zachowania niezgodne z prawem. Podczas spotkań poruszane są tematy związane bezpośrednio z zagrożeniami występującymi podczas wakacyjnego wypoczynku.
Wczoraj (22.06.2016) nadkom. Dorota Kondrusik zajmująca się problematyką nieletnich wraz z Dorotą Kozian - przedstawicielką Sanepidu w Węgorzewie - odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 i 2 na terenie Węgorzewa, natomiast w Przedszkolu Kubusia Puchatka i w SOSW w Węgorzewie spotkali się z uczniami dzielnicowi asp. Krzysztof Hałas i sierż. szt. Agnieszka Filipska.
Podczas prelekcji z dziećmi szkół podstawowych mundurowi uświadamiają jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie za popełnienie czynów zabronionych, wyjaśniając przy tym różnicę między pojęciem „nieletni” a „małoletni” oraz definicję czynu karalnego i demoralizacji. Omawiają przy tym odpowiedzialność za czyny karalne będące przestępstwami, wykroczeniami, mówiąc o karnych sankcjach sądu rodzinnego, jako władnego w badaniu i orzekaniu w sprawach dotyczących nieletnich.
Podczas wizyt w przedszkolach policjanci uczą dzieci zasad poruszania się po drodze, przekazują informacje o bezpiecznych zachowaniach w domu, podczas zabaw na podwórku omawiając również zagrożenia w kontakcie z osobą obcą oraz niebezpiecznym zwierzęciem np: psem.
(Esz/AF/TM)