Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: 41 policjantów uroczyście ślubowało

W obecności insp. Tomasz Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, władz rządowych i samorządowych w regionie oraz rodzin i bliskich 41 nowo przyjętych policjantów wypowiedziało słowa roty ślubowania. Dla jednych wstąpienie w szeregi ponad 100-tysięcznej formacji było spontaniczną decyzją, inni długo myśleli zanim złożyli dokumenty. Od początku roku garnizon warmińsko – mazurski wzbogacił się o 87 funkcjonariuszy.

Dziś olsztyński zamek był miejscem wyjątkowej uroczystości. W obecności insp. Tomasz Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, władz rządowych i samorządowych w regionie oraz rodzin i bliskich 41 nowo przyjętych policjantów wypowiedziało słowa roty ślubowania. Dla 7 kobiet oraz 34 mężczyzn, dla których mundur to duma i honor w skupieniu wysłuchało słów insp. Tomasza Klimka:

„Jestem pewien, że dokonaliście  słusznego i świadomego wyboru wstępując do Policji – bowiem służba w naszej formacji jest trudna, odpowiedzialna i nie zawsze usłana różami.  Daje jednak wiele satysfakcji i zadowolenia z dobrze wykonanych obowiązków. Jestem przekonany, że Wasz wybór to życiowe wyzwanie, ale też spełnienie Waszych marzeń.

Złożone przez Was dziś ślubowanie – zgodnie z treścią roty – zobowiązuje  do ciężkiej i sumiennej pracy, oraz – co najistotniejsze – odpowiedzialności za ludzkie losy i szacunku do drugiego człowieka.

Wierzę, że odnajdziecie w służbie to , co w niej najpiękniejsze – niesienie pomocy innym, ale też wdzięczność i szacunek obywateli naszego państwa.

Pamiętajcie, że Wasza sumienność i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych – bez których niemożliwe jest osiąganie wyznaczonych celów – będą wyznacznikiem  uznania tych, którym służycie.

Nie życzę Wam abyście musieli wypełnić rotę ślubowania do końca.

Życzę Wam wyłącznie sukcesów i zadowolenia z wzorowo wykonywanych zadań służbowych. Niech noszony przez Was z dumą i szacunkiem  policyjny mundur będzie symbolem motywującym do wytężonej pracy, osobistego rozwoju oraz wdzięczności obywateli. Życzę Wam dużo zdrowia i policyjnego szczęścia!”

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili także Sylwia Jaskólska Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jarosław Babalski Pełnomocnik Wojewody Warmińsko – Mazurskiego ds. Administracji Zespolonej, Stanisław Gorczyca Sekretarz Miasta Olsztyn.

Wszyscy oni w swoich słowach kierowanych do nowych funkcjonariuszy podkreślali, jak trudną i wymagającą służbę właśnie rozpoczynają. Życzyli im także wytrwałości i satysfakcji, a także życzliwości ze strony społeczeństwa Warmii i Mazur. Słowa uznania kierowali także do rodzin nowych policjantów licznie zgromadzonych na zamkowym dziedzińcu.

Nowo przyjęci policjanci, aby móc uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu musieli pozytywnie przejść wszystkie etapy rekrutacji. Osoby, które chcą wstąpić w szeregi policji, oprócz zdania testu z wiedzy ogólnej muszą wykazać się sprawnością fizyczną oraz doskonałym zdrowiem.

Przyjęci do służby rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku i Pile. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów. Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie. Najwięcej, bo aż 19 osób uzupełni skład etatowy  Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, 4 osoby trafią do KMP w Elblągu, 3 osoby do Pisza, po 2 osoby do Szczytna, Iławy, Ełku, Oddziału Prewencji Policji, KWP i po 1 osobie do Bartoszyc, Gołdapi, Mrągowa, Nowego Miasta Lubawskiego oraz Ostródy. 

in

 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
 • ślubowanie
Powrót na górę strony