Iława/Braniewo: Siedem osób, dwie sprawy, ta sama kwalifikacja
Kryminalni z Braniewa i Iławy zatrzymali w sumie 7 osób, którym przedstawione zostały zarzuty pobicia. W jednym przypadku zaatakowany został mężczyzna, który stanął w obronie kobiety. W drugim, sprawcy pobili 15-latka. Za te przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Do pobicia doszło w nocy z soboty na niedzielę przed jednym z braniewskich lokali. 46-letni mężczyzna zareagował, gdy zobaczył trzech mężczyzn awanturujących się z kobietą. Gdy stanął w jej obronie napastnicy swoją agresję skierowali na niego. Po krótkiej, słownej sprzeczce sprawcy zaatakowali 46-latka, przewrócili na ziemię i pobili. Gdy zareagowali inni przechodnie napastnicy uciekli.
Kryminalni z Braniewa wyjaśniając okoliczności pobicia ustalili trzech sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Frombork w wieku od 29 do 43 lat. Wszyscy wczoraj trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.
Również oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu w jednej z miejscowości w gminie Iława. 15-latek wracając do domu został pobity przez 17-latka i jego trzech kolegów, którzy podjechali do niego samochodem. Sprawcy uciekli a ranny nastolatek trafił do szpitala.
Policjanci z Susza poczatkowo zatrzymali tylko jednego ze sprawców. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili i zatrzymali kolejnych trzech młodych mężczyzn odpowiedzialnych za pobicie. Cała czwórka trafiła do policyjnej celi. Sprawcy w wieku od 17 do 19 lat usłyszeli już zarzuty.
Kodeks karny za pobicie przewiduje karę nawet do 3 lat pobawienia wolności.
jk/jc/mp