Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Policjanci o sytuacji na drogach powiatu

18-letni mężczyzna wjeżdżając na skrzyżowanie dróg wojewódzkich nie dostosował prędkości, najechał na wysepkę i uderzył w znak drogowy. Za spowodowanie kolizji mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Z kolei 42-letni mieszkaniec Olsztynka rozpędził swoje auto w terenie zabudowanym do 104 km/h. Mężczyzna zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w konsekwencji stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Do nietypowego zdarzenia drogowego z udziałem 18-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego doszło wczoraj przed godziną 21:00 na trasie w kierunku m. Drwęczno. Kierujący pojazdem m-ki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na skrzyżowaniu drogi W509 z W513 najechał na wysepkę dzielącą jezdnię i uderzył w znak drogowy, który przewrócił się na prawy pas ruchu. W tym czasie, kierująca volkswagenem golfem mieszkanka Elbląga, podczas wymijania, najechała na przewrócony element uszkadzając samochód.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Za spowodowanie kolizji kierujący został ukarany mandatem karnym.

Również wczoraj, policjanci z lidzbarskiej drogówki, w miejscowości Rogóż zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierującego. W terenie zabudowanym mężczyzna pędził z prędkością 104 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 54 km/h. Kierowcą okazał się 42-letni mieszkaniec Olsztynka. Za popełnione wykroczenie mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, ukarano 500 złotowym mandatem i nałożono 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

 

(mk/rj)

Powrót na górę strony