Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci z Niemiec odwiedzili funkcjonariuszy w Olsztynie

Olsztyn gości 12 policjantów z Niemiec, którzy podczas kilkudniowej wizyty poznają strukturę i zakres działań polskiej policji. Poruszona będzie również kwestia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz transporcie. Będzie to znakomita okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń między funkcjonariuszami.

Powiat olsztyński od kilku lat współpracuje z Powiatem Osnabrück

Partnerstwo między powiatami polskim i niemieckim odbywa się na wielu płaszczyznach, między innymi w kwestii bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Polska Policja bierze udział we wzajemnej wymianie doświadczeń oraz praktyk w tej tematyce. W zeszłym roku, policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie wzięli udział w konferencji na temat przewozu niebezpiecznych materiałów, organizowanej w Niemczech.

W ramach rewizyty w tym tygodniu do Olsztyna przyjechało 12 funkcjonariuszy z Niemiec. Będą przebywać w Olsztynie w dniach 26-30 kwietnia. Podczas wizyty poruszany będzie temat struktury oraz zakresu działań olsztyńskiej Policji. Omawiane będą również działania podejmowane w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przewozu materiałów niebezpiecznych oraz funkcjonowania Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie i olsztyńskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

W środę (27.04.2016) o godz. 09:00, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie odbyło się spotkanie z udziałem Starosty Olsztyńskiego oraz kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

 

  • Uczestnicy spotkania inauguracyjnego
    Uczestnicy spotkania inauguracyjnego
  • Uczestnicy spotkania inauguracyjnego
    Uczestnicy spotkania inauguracyjnego
  • Uczestnicy spotkania inauguracyjnego
    Uczestnicy spotkania inauguracyjnego

 

Podinsp. Marek Kuśmierczyk Zastępca Komendanta Mieskiego Policji w Olsztynie omówił strukturę, zakres działania, priorytety oraz wyniki pracy policjantów z komendy miejskiej. Następnie, w godz. 15:00-17:00, na plaży miejskiej w Olsztynie z gośćmi zza granicy spotka się Naczelnik Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. Omówi on funkcjonowanie oraz zakres działania policyjnych wodniaków.

Następnego dnia (28.04.2016) o godz. 09:00 rozpocznie się spotkanie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KWP i KMP w Olsztynie oraz przedstawicielem Inspekcji Transportu Drogowego. Tematem rozmowy będzie kwestia bezpieczeństwa w ruchu i transporcie drogowym w Polsce. Po części merytorycznej, policjanci z Niemiec i Holandii uczestniczyć będą w kontroli przewozu materiałów niebezpiecznych. Działania poprowadzą funkcjonariusze ITD wraz z WRD KMP w Olsztynie.

W piątek (29.04.2016) o godz. 09:00 goście uczestniczyć będą w wizycie w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Olsztynie. Następnie, w godz. 11:30-13:00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbędzie się prezentacja zakresu działania instytucji pod kątem BRD.

W godz. 15:00-16:30 spotkanie przeniesie się na parking w Kudypach. Goście wezmą udział we wspólnych działaniach Wydziału Ruchu Drogowego KWP i KMP w Olsztynie oraz Inspekcji Transportu Drogowego pt. "Weekend Majowy".

(mp/ab)

 

Powrót na górę strony