Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Zaginęła starsza kobieta - policyjny patrol odwiózł ją do domu

Oficer dyżurny elbląskiej komendy przyjął wczoraj zgłoszenie o zaginięciu starszej kobiety. 83-letnia pani została zauważona przez mieszkankę centrum miasta, gdy szła chodnikiem. Ta zadzwoniła na numer 997 i dzięki temu 83-latka bezpiecznie wróciła do swojego mieszkania.

Była godzina 2.30 w nocy, gdy na policję zadzwoniła kobieta, która zauważyła starszą panią idącą chodnikiem. Kobieta była lekko ubrana oraz nie miała na nogach obuwia. Zgłaszająca pozostała z 83-latką do przyjazdu policyjnego patrolu. Kobieta nie była w stanie podać swoich danych oraz tego gdzie mieszka. Po prostu nie pamiętała tego z uwagi na swoją chorobę. Funkcjonariusze dość szybko ustalili jak nazywa się zaginiona i bezpiecznie przewieźli ją do mieszkania. Nie było to jedyne takie zdarzenie w ciągu doby. Policjanci apelują do osób mających pod opieką osoby starsze o zwiększenie uwagi i opieki nad ludźmi starszymi i nieporadnymi, dlatego, że osoby te nie mogą same zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo.

W KWP w Olsztynie powstał specjalny filmowy spot pt. „Pamiętaj o mnie, bo ja zapominam”, którego celem jest zwrócenie większej uwagi na osoby w podeszłym wieku, które mogą mieć również problem z pamięcią.

 

 

(kn/rj)

Powrót na górę strony