Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn, Dobre Miasto: Zazdrosny „nożownik” w rękach policjantów

Trzy miesiące aresztu, to środek zapobiegawczy zastosowany przez sąd wobec 54-letniego Jerzego P. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, zaatakował nożem mieszkańca Dobrego Miasta. Powodem napaści była zazdrość spowodowana faktem, że wybranka mężczyzny podczas jego nieobecności, zaczęła spotykać się z innym. Poszkodowany doznał wielu ran ciętych głowy oraz rąk. Kodeks karny za przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia br. w Dobrym Mieście. 54-letni Jerzy P. zaatakował swoją ofiarę w miejscu jej pracy. Napastnik 30-centymetrowym nożem kuchennym zadał swojej ofierze kilka ciosów, powodując liczne rany cięte głowy oraz rąk. Po chwili uciekł z miejsca zdarzenia, a nóż wyrzucił na dach pobliskiego budynku. Poszkodowany został przewieziony do placówki medycznej. Dwie godziny później funkcjonariusze z Dobrego Miasta zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Sprawca trafił do policyjnej celi. W trakcie składania wyjaśnień stwierdził, że powodem ataku była zazdrość i złość spowodowana faktem, że jego dziewczyna, podczas jego nieobecności, zaczęła się spotykać z innym mężczyzną – późniejszą ofiarą nożownika. Wczoraj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Kodeks karny za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony