Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Nie pomogły zapewnienia o miłości, setki smsów, siekiera i podpalenie. Akt oskarżenia wobec 29-latka trafił do sądu

Węgorzewscy kryminalni wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Giżycku zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi gminy Węgorzewo. 29-latek groził śmiercią chłopakowi swojej byłej dziewczyny oraz jego rodzicom, a swoją była partnerkę nękał sms'mi. Wszystko po to, by ją odzyskać. Teraz podejrzany za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

29-letni mężczyzna nie mógł pogodzić się z myślą, że jego była partnerka znalazła nowego towarzysza życia. Takie historie zdarzają się często, jednak tylko nieliczne znajdują swoje zakończenie w sądzie.

Mieszkaniec węgorzewskiej gminy wypisywał setki smsów do byłej partnerki zapewniając ja o swoim uczuciu. Przeplatał je smasami, w których groził jej obecnemu partnerowi pozbawieniem życia, a jego rodzicom spaleniem mieszkania. Swoje frustracje i złość przerodził w chęć zemsty, a celem stało się zadanie jak największego bólu obecnemu partnerowi, o czym informował byłą smsami.

Na wiadomościach się nie skończyło. Mężczyzna poszedł do swojego następcy i groził mu śmiercią wymachując siekierą.

Zgłoszenie dotyczące zachowania agresywnego mężczyzny wpłynęło do policjantów. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna tłumaczył się ciężka sytuacją w jakiej się znalazł. 29-latek nie kwestionował swojej winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Mężczyźnie przedstawiono akt oskarżenia za groźby karalne, za co przewidziana jest kara pozbawiania wolności do 5 lat.

(AF/TM)

Powrót na górę strony