Szczytno: Amfetaminę ukryli w aucie – zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Amfetaminę ukryli w aucie – zostali zatrzymani

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Wielbark, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Jak się okazało mieli powód – w samochodzie ukryli narkotyki i byli pod wpływem jej działania podczas jazdy samochodem. Zostali zatrzymani przez policjantów i noc spędzili w policyjnej celi. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony piątek (04.03.2016) około godz. 3:00 szczycieńscy policjanci patrolujący miejscowość Wielbark, zauważyli kierującego osobowym VW, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Auto pokonując z dużą prędkością progi zwalniające, skręciło w jedną z leśnych ścieżek. Funkcjonariusze pojechali za tym autem.

Po krótkim czasie kierujący VW passatem zatrzymał auto. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kierowca i pasażer zaczęli się dziwnie zachowywać i nielogicznie tłumaczyć. W trakcie przeszukania samochodu policjanci zabezpieczyli pudełko, w którym była ukryta amfetamina. W sumie policjanci zabezpieczyli kilka gramów narkotyku.

Mężczyźni w wieku 32 i 37 lat zostali zatrzymani i poddani badaniu, które wykazało, że byli oni pod wpływem amfetaminy. Noc spędzili oni w policyjnej celi. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą oni przed sądem.

Kierowca dodatkowo usłyszy zarzut kierowania pojazdem będąc pod wpływem narkotyku.

(IG/TM)

Powrót na górę strony