Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Dzięki refleksowi kierowcy autobusu miejskiego nie doszło do tragedii

Elbląscy policjanci z ruchu drogowego interweniowali na ulicy Płk. Dąbka w Elblągu. Tam wprost pod koła autobusu linii nr 8 wbiegł 8-letni chłopiec. Dzięki refleksowi kierowcy udało się uniknąć tragedii. Autobus zatrzymał się tuż przed dzieckiem, jednak pasażerowie poprzewracali się, a jeden z nich wybił szybę oddzielająca pasażerów od drzwi. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policja szuka świadków zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 17 lutego o godzinie 16:23. Na filmie z monitoringu autobusu widać, jak przez przejście dla pieszych, przy ulicy Płk. Dąbka w Elblągu, przechodzi grupa ludzi, w tym trójka dzieci. Nagle jeden z chłopców zawraca i wbiega wprost pod koła jadącego autobusu. Praktycznie, kierowca zatrzymał pojazd w miejscu i uniknął potrącenia chłopca. Tak gwałtowne hamowanie spowodowało, że pasażerowie poprzewracali się, a jeden z nich rozbił ciałem hartowaną szybę. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci wyjaśniają sprawę pod kątem wykroczenia drogowego. 8-latek, który był sprawcą całego zdarzenia został przewieziony przez policjantów do domu i przekazany pod opiekę rodziców. Materiały w tej sprawie zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.
Policjanci proszą wszystkie osoby, które jechały  autobusem, a które zaraz po zdarzeniu wyszły z niego, o kontakt z prowadzącym postępowanie (55 230 15 95).  

 

(js/rj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7 MB)

Powrót na górę strony