Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Miała 2 promile alkoholu w organizmie, a pod opieką roczną córkę

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki, która miała pod opieką roczną córkę. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dziecko zostało zabrane przez pogotowie do szpitala. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia, bądź zdrowia grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 21.00 oficer dyżurny ełckiej policji otrzymał  informację, że najprawdopodobniej nietrzeźwa matka opiekuje się rocznym dzieckiem. Pod wskazany adres został wysłany patrol, aby sprawdzić informację. W mieszkaniu policjanci zastali nietrzeźwą 35-letnią kobietę i jej roczną córeczkę. Kobieta nie była w stanie samodzielnie zając się dzieckiem. Na miejsce została również wezwana załoga pogotowia ratunkowego, aby sprawdzić stan zdrowia dziewczynki.

Nietrzeźwa 35-latka została zatrzymana. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Natomiast dziecko zostało przewiezione na oddział szpitalny. Funkcjonariusze sprawdzą teraz, czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła rocznego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

ak/in

Powrót na górę strony