Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Oszukał kuriera na ponad 5 tys. zł. Gdy zatrzymali go policjanci, przewoził kilkaset paczek papierosów

Kurier firmy spedycyjnej dostarczył 28-latkowi paczkę, za którą ten miał zapłacić ponad 5 tys. zł. Zamiast tego oszukał kuriera w przekonaniu, że nie zostanie złapany. Jednak już następnego dnia kryminalni z bartoszyckiej komendy zatrzymali mężczyznę w jednej z miejscowości powiatu, w momencie kiedy w swoim aucie przewoził blisko 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łukasz S. przyznał się do postawionych mu zarzutów i wkrótce odpowie przed sądem.

W ubiegłą środę (27.01.2016) w Bartoszycach Łukasz S. czekał na przesyłkę, którą zamówił na fikcyjne nazwisko i przypadkowy adres. Kurier, który dostarczał mu paczkę zadzwonił do mężczyzny i umówił się na jej odbiór na jednym z bartoszyckich osiedli.

Łukasz S. odebrał paczkę w ustalonym miejscu, a kurierowi powiedział, że musi jeszcze wrócić do domu po pieniądze. Przeszedł za budynek i już nie wrócił.

Zaniepokojony kurier zaczął go szukać pod wskazanym adresem. Pytał sąsiadów o mężczyznę podając dane z dokumentacji - okazało się, że nikt o takim nazwisku tam nie mieszka. Kurier zgłosił fakt oszustwa na policję.

Następnego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach zatrzymali w jednej z miejscowości powiatu mężczyznę, który przewoził papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak jak się okazało w trakcie czynności prowadzonych przez policjantów, był to ten sam mężczyzna, który dzień wcześniej oszukał kuriera.

28-latek już usłyszał zarzuty oszustwa i przewożenia wyrobów akcyzowych. Łukasz S. przyznał się do zarzutów.

Swoim postępowniem mężczyzna naraził Skarb Państwa na utratę blisko 20 tys. zł. z tytułu podatków akcyzowego i VAT.

Łukasza S. za oba przestępstwa wkrótce odpowie przed sądem.

(MK/TM)

Powrót na górę strony