Ostróda: Zabrałeś moje miejsce – zabierz moje kalectwo - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zabrałeś moje miejsce – zabierz moje kalectwo

Podczas prowadzonej dziś akcji funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolują miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania prawa przez kierowców. W szczególności policjanci sprawdzają czy inni, nieuprawnieni kierowcy nie zabierają miejsca parkingowego osobie niepełnosprawnej. Działania policyjne w tym zakresie będą powtarzane.

Na drodze często można spotkać kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, jeżdżą bez uprawnień, po alkoholu, notorycznie przekraczają prędkość, czy parkują w nieodpowiednich miejscach. Od rana policjanci z ostródzkiego zespołu do spraw agresywnych zachowań sprawdzając informacje o takich kierowcach i miejscach. 

Dziś też pod hasłem "Zabrałeś moje miejsce - zabierz moje kalectwo" -  policjanci koncentrują się na kontroli kieorwców, którzy w sposób do tego nieuprawniony parkują pojazdy w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Policjanci zapowiadają, że akcje będą powtarzane cyklicznie. Przypominają też, że kara za zajęcie miejsca osobie niepełnosprawnej jest wyższa. 800 zł zapłaci może zapłacić ten, kto zajął miejsce dla inwalidów bez uprawnień, a 1000 złotych ten, który zrobił to i posłużył się dokumentem, jaki mu nie przysługiwał.

Od momentu wejścia w życie zaostrzonych przepisów w tym zakresie na Warmii i Mazurach ukarano 29 kieorwców. Rok wcześniej było ich 38.

jk/af

  • Znak "Zabrałeś moje miejsce - zabierz kalectwo"
Powrót na górę strony