Olsztyn, Iława: Zatrzymali poszukiwanych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn, Iława: Zatrzymali poszukiwanych

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta, który był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Ma on do odbycia karę pozbawienia wolności. Podczas jego przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim metaamfetaminę, dlatego zatrzymany wzbogaci się o zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Iławscy policjanci zatrzymali kolejnych trzech poszukiwanych, którzy nie chcieli stawić się sami do odbycia kary i do placówki wychowawczej.

Olsztyn - poszukiwany miał narkotyki

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali wczoraj wieczorem 36-letniego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Ma on do odbycia karę pozbawienia wolności i dlatego w najbliższym czasie zostanie przewieziony do zakładu karnego. Ponadto podczas jego  przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim dwa woreczki z metaamfetaminą.

Dziś zatrzymany wzbogaci się o zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Iława - zatrzymali poszukiwanych, którzy nie chcieli sami stawić się do więzienia. 16-latek trafił do policyjnej izby dziecka

Pierwszego poszukiwanego policjanci zatrzymali, na ulicy w Suszu. Funkcjonariusze wcześniej wielokrotnie rozmawiali z rodziną oraz znajomymi poszukiwanego. Sprawdzali różne adresy, pod którymi mógł przebywać 36–latek. Policjanci ustalili, gdzie najczęściej przebywa mężczyzna. Patrolując miasto zauważyli go. Mieszkaniec Susza był bardzo zdziwiony, kiedy podeszli do niego funkcjonariusze. Zatrzymali go. Poszukiwany zostanie odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi za kradzieże najbliższe 45 dni.

Kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali w domu. Iławscy funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres, żeby sprawdzić, czy nie przebywa tam poszukiwany 49-latek. Policjanci uzyskali informację, że mężczyzna jest w domu. Informacja potwierdziła się, kiedy zapukali do drzwi i otworzył im poszukiwany 49–latek. Mężczyzna powiedział, że po prostu nie stawił się w zakładzie karnym w wyznaczonym terminie. Policjanci zatrzymali poszukiwanego za kradzieże. 49 –latek  już został odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 120 dni za uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów.

Natomiast o kolejnym poszukiwanym policjanci zostali poinformowani telefonicznie. Oficer dyżurny uzyskał informację, że 16–latek, który uciekł z placówki wychowawczej, może przebywać na dworcu kolejowym w Iławie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Rzeczywiście chłopak tam był. Policjanci zatrzymali 16–latka i przewieźli do olsztyńskiej Policyjnej Izby Dziecka, skąd zostanie odebrany przez opiekunów z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

mp/jk/af

Powrót na górę strony