Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Zatrzymali poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

Iławscy policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych, którzy nie chcieli stawić się sami do odbycia kary. Mężczyźni, którzy muszą ponieść odpowiedzialność za kradzieże, są już zakładach karnych.

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali przed domem. Aby zrealizować nakaz funkcjonariusze wielokrotnie rozpytywali rodzinę oraz znajomych poszukiwanego. Sprawdzali różne adresy, pod którymi mógł przebywać 49–latek. Policjanci ustalili, o której mężczyzna może wracać do domu i postanowili poczekać na niego. Mieszkaniec Susza był bardzo zdziwiony, kiedy podeszli do niego nieumundurowani funkcjonariusze, którzy powiedzieli mężczyźnie, że jest zatrzymany i zostanie odkonwojowany do zakładu karnego.  49–latek najbliższe 4 miesiące spędzi w więzieniu za kradzieże.

Natomiast kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali w domu. Iławscy funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres, żeby sprawdzić, czy nie przebywa tam poszukiwany 21-latek. Policjanci uzyskali informację, że mężczyzna prawdopodobnie jest w domu, lecz się ukrył. Policjanci sprawdzili pomieszczenia. Okazało się, że 21- latek schował się przed nimi na strychu. Policjanci zatrzymali poszukiwanego za kradzieże. Młody mężczyzna został odkonwojowany już do zakładu karnego.

jk/af

Powrót na górę strony