Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Zatrzymali poszukiwanego 3 listami gończymi

Kryminalni z KWP w Olsztynie wspólnie ze strażnikami granicznymi zatrzymali 29-latka poszukiwanego 3 listami gończymi. Sprawca kradzieży i czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem broni próbował uciekać, jadąc autem prosto na interweniujących. Ci wykorzystali broń, aby zatrzymać terenówkę i jej kierowcę.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie prowadzili działania, aby zatrzymać Krzysztofa M. To 29-latek poszukiwany 3 listami gończymi i zarządzeniem do ustalenia miejsca pobytu m.in. za kradzieże, kradzieże drzewa z lasu i czynną napaść na funkcjonariusza publicznego z użyciem broni.

Do realizacji poszukiwań doszło przedwczoraj około godz. 19.00 na terenie gminy Dźwierzuty w powiecie szczycieńskim. Sprawca widząc policjantów i strażników granicznych i chcąc uniknąć zatrzymania, ruszył  terenowym nissanem prosto na nich.

Wtedy funkcjonariusze do zatrzymania auta wykorzystali broń.

Krzysztof M. został trafił najpierw do policyjnego aresztu, a potem zakładu karnego. Nie uniknie odpowiedzialności za próbę przejechania funkcjonariuszy na służbie. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nie bez znaczenia dla wysokości kary w odniesieniu do Krzysztofa M. może być to, że będzie on odpowiadał za takie przestępstwo po raz kolejny.

af

  • Działania policjantów i strażników granicznych
  • Miejsce działań
Powrót na górę strony