Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Oszuści próbowali sprzedać w lombardach fałszywe sztabki złota

33-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna zostali zatrzymani przez ełckich policjantów w związku z usiłowaniem sprzedaży w lombardach fałszywych sztabek złota. Oboje usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (14.12.2015) do oficera dyżurnego zadzwoniła pracownica jednego z lombardów i powiedziała, że przyszyła do niej kobieta i mężczyzna, którzy próbowali pozostawić w zastaw sztabkę złota. Według zgłaszającej osoby te nie posiadały odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego autentyczność złota, co wzbudziło w niej podejrzenie, że sztabki mogą być fałszywe.

Chwilę później, w pobliżu innego lombardu, policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę, którzy posiadali przy sobie dwie złote sztabki. W związku z podejrzeniem, że są one fałszywe, oboje zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Policjanci przy udziale złotnika, przeprowadzili oględziny zabezpieczonych sztabek, co potwierdziło podejrzenia, że są one fałszywe. Ponadto ustalono, że zatrzymani próbowali sprzedać sztabki jako złoto jeszcze w innych lombardach.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na przedstawienie 33-letniej kobiecie i jej 27-letniemu koledze zarzutów usiłowania oszustwa. Teraz grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(AJ/TM)

Powrót na górę strony