Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Wybrał się na „przejażdżkę” nie swoim autem i wbrew sądowemu zakazowi

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 27-letniego Piotra S., który urządził sobie przejażdżkę cudzym autem. Mężczyzna idąc pieszo postanowił pożyczyć sobie auto z niezamkniętego garażu na prywatnej posesji. Zabraną toyotą miał zamiar pojechać do domu. Uszkodzone auto porzucił w miejscowości Jankowice w gminie Srokowo. Właściciel, oszacował straty uszkodzenia pojazdu na kwotę 6.000 złotych. Okazało się również, że 27-latek kierował autem wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2 grudnia br. po godzinie 3.00 w nocy oficer dyżurny kętrzyńskiej policji odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Jankowice w gminie Srokowo  porzucone uszkodzone auto tamuje przejazd. Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli toyotę  bez przedniego zderzaka, z wgnieceniami i porysowaną powłoką lakierniczą.  Nigdzie jednak nie było kierowcy. Chcąc ustalić właściciela pojazdu sprawdzili tablice rejestracyjne i okazało się, że auto należy, do mieszkańca gminy Barciany.  Mężczyzna nie krył  zdumienia, kiedy kętrzyńscy policjanci poinformowali go o odnalezieniu jego pojazdu w gminie Srokowo, tym bardziej, że w ostatnich dniach w ogóle nie jeździł autem. Właściciel, oszacował straty uszkodzenia pojazdu na kwotę 6.000 złotych. Policjanci pracując nad tą sprawą zatrzymali 27-letniego Piotra S. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna idąc pieszo postanowił pożyczyć sobie auto z niezamkniętego garażu na prywatnej posesji. Zabraną toyotą miał zamiar pojechać do domu. Okazało się również, że  kierował autem wbrew sądowemu zakazowi.

Teraz  mężczyzna odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Nie uniknie również odpowiedzialności za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

md/in

Powrót na górę strony