Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo, Lidzbark: Potrzebowali zaledwie kilkunastu minut, aby zatrzymać sprawcę rozboju

Mieszkaniec gminy Płośnica doznał licznych obrażeń głowy i ciała w wyniku pobicia przez innego mieszkańca tej gminy. Do tego sprawca zabrał mężczyźnie pieniądze i dowód osobisty. Kilkanaście minut po zdarzeniu policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój na 44-latku. 21-latkowi a popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 4 grudnia br. około południa. Wówczas to, 44-latek z gminy Płośnica poszedł do sąsiedniej miejscowości do jednego z domów i tam wpuszczony przez właścicielkę posesji prowadził z nią rozmowę. W trakcie spotkania mężczyzny z kobietą, do pomieszczenia wszedł syn kobiety i zaczął odnosić się w sposób arogancki do gościa. W konsekwencji kilkukrotnie uderzył go w twarz i głowę. Kiedy mężczyzna upadł na ziemię, Robert M. kopał go po ciele. Mężczyzna zdołał się podnieść i wybiec na podwórze, jednak oprawca złapał go i wciągnął z powrotem do domu. Tam ponownie go przewrócił i zabrał z kieszeni pieniądze oraz dowód osobisty, a następnie uciekł.

Pokrzywdzony mieszkaniec gminy Płośnica zgłosił sprawę policji. Funkcjonariusze w zaledwie kilkanaście minut od zdarzenia zatrzymali Roberta M. Mieszkaniec gminy Płośnica znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i był wobec nich agresywny. Policjanci przewieźli go do komendy.

Jeszcze tego samego dnia krewki 21-latek usłyszał zarzut.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności do 12 lat.

jn/in

Powrót na górę strony