Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Barczewo: Nieletni pobił niewidomego, bo chciał zrobić coś głupiego. Odpowie przed sądem

Przed sądem rodzinnym i nieletnich będzie się tłumaczył 16-latek, który najpierw pomógł niewidomemu zejść po schodach, a chwilę później... zaczął go bić. Dzięki reakcji świadków napastnik przestał bić i uciekł. Wyjaśniający okoliczności zdarzenia policjanci wytypowali nastolatka jako sprawcę zdarzenia. Młody mieszkaniec gminy Barczewo do wszystkiego się przyznał. Tłumaczył się, że chciał zrobić coś głupiego.

Do zdarzenia doszło 10 października na jednej z ulic osiedla Słonecznego w Barczewie. Wówczas niewidomy mężczyzna poprosił dwóch młodych mężczyzn o pomoc w zejściu po schodach. Jeden z młodzieńców najpierw pomógł mężczyźnie, a po kilku chwilach bez żadnego powodu podbiegł do niego i zaczął go kopać i uderzać pięściami po całym ciele. Dopiero kiedy z pomocą bezbronnemu mężczyźnie przybiegli przypadkowi przechodnie, napastnik przestał bić i uciekł.

Policjanci ustalający okoliczności w tej sprawie przesłuchali świadków, a zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować sprawcę. Okazało się, że jest nim 16-letni mieszkaniec gminy Barczewo. Nastolatek został w tym tygodniu przesłuchany, do wszystkiego się przyznał. Tłumaczył, że chciał zrobić coś głupiego.

Teraz materiały w jego sprawie po raz kolejny trafią do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie chłopca.

(KB)

Powrót na górę strony