Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Dbali o bezpieczeństwo na wodzie. Podziękowania dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie

Podczas ostatniej odprawy służbowej I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Iławie podinsp. Waldemar Jackowski podziękował za współpracę strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie, którzy wspólnie z policjantami iławskiej komendy realizowali służby patrolowe na wodach Jezioraka.

Na spotkanie zaproszono druhów strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie  wraz z prezesem Panem Bernardem Krawaczyńskim. W obecności kadry kierowniczej iławskiej komendy, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Iławie podinsp. Waldemar Jackowski podziękował Prezesowi OSP za dotychczasową wzorową współpracę w zapewnieniu bezpieczeństwa na akwenie iławskiego Jezioraka. W uznaniu profesjonalizmu i zaangażowania, wręczył dyplomy z podziękowaniami druhom strażaków, którzy razem z policjantami brali udział w realizacji służb patrolowych na wodzie. Jak dodał podinsp. Waldemar Jackowski  „rozwój turystyki w naszym powiecie powoduje systematyczny wzrost liczby osób wypoczywających nad wodą oraz korzystających z bazy żeglarskiej. Sytuacja ta wymaga  stałej gotowości służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, a ścisła współpraca Policji, WOPR i Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie  pozwoliła nam realnie zwiększyć liczbę patroli na wodzie oraz zapewnić szybszą reakcję w sytuacji  zagrożenia”.

Przypomnijmy, że jednostka OSP w Iławie wraz z iławskim WOPR  już od kilku lat aktywnie współpracuje z policją w zakresie działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na iławskich akwenach. W roku bieżącym iławscy funkcjonariusze wspólnie  z ratownikami WOPR i  strażakami OSP w Iławie brali udział w  akcji ratowniczej związanej z wywróceniem się jednostek żeglarskich na akwenie Jezioraka oraz  zabezpieczeniu 11 regat.

ap/in

  • spotkanie ze strażakami z OSP
  • spotkanie ze strażakami z OSP
Powrót na górę strony