Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Nietrzeźwa matka „opiekowała się” małymi dziećmi

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 32-letnia kobieta, która opiekowała się swoimi małymi dziećmi. Nietrzeźwa matka została zatrzymana. Dzieci trafiły pod opiekę trzeźwych członków rodziny. Policjanci sprawdzają, czy swoim zachowaniem 32-latka nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia.

Oficer dyżurny ełckiej policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań w gminie Prostki nietrzeźwa kobieta może zajmować się małymi dziećmi. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce interwencji,  w mieszkaniu zastali 2 i 5-letnie dzieci oraz ich 32-letnią matkę. Zachowanie kobiety wskazywało na to, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kobiety. Badanie wykazało, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny, zaś nietrzeźwa matka noc spędziła w policyjnej celi. Policjanci sprawdzają, czy swoim zachowaniem 32-latka nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Informacja o takim zachowaniu kobiety zostanie także przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

ak/in

Powrót na górę strony