Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Barczewo: Spowodował wypadek drogowy, bo zasnął za kierownicą

Policjanci, pogotowie oraz strażacy pracują na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło na krajowej „16” koło miejscowości Łęgajny. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu rozcinali renault by uwolnić zakleszczonego w nim kierowcę. W sumie w wypadku uczestniczyły 3 pojazdy wiozące 11 osób z czego jedna w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Około godziny 12.00 na drodze kradjowej nr 16, na wysokości Łęgajn doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym renault jadąc od strony Olsztyna w kierunku Barczewa, zasnął za kierownicą. Gdy zobaczył to jego pasażer chwycił za kierownicę i próbował uniknąć czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnej strony terenowym nissanem.

Mimo natychmiastowej reakcji pasażera, renault uderzyło w bok nissana przewożącego drewniane bale. W wyniku uderzenia ładunek spadł na jezdnię wprost pod koła busa przewożącego 7 pasażerów.

Na miejscu pracują nie tylko policjanci ale również pogotowie i strażacy, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu rozcinali renault by uwolnić zakleszczonego w nim kierowcę. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala.

(MP)

Powrót na górę strony