Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie przedstawicieli Policji i klubów piłkarskich poświęcone bezpieczeństwu na stadionach

W Olsztynie odbyło się spotkanie z przedstawicielami klubów piłki nożnej III i IV ligi oraz Klasy Okręgowej w naszym regionie. Jego celem było wypracowanie zasad współpracy pomiędzy klubami sportowymi a Policją podczas rozgrywek piłkarskich oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom meczów. Wydarzenie otworzył insp. Radosław Drach Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

W środę (20 maja 2026 r.) w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się spotkanie poświęcone zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom meczów piłki nożnej III i IV ligi oraz Klasy Okręgowej.

Wzięli w nim udział prezesi, kierownicy ds. bezpieczeństwa oraz członkowie zarządów klubów piłkarskich z regionu. Przewodniczyli im – Marek Łukiewski – Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz Sebastian Woźniak – Przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich i Organizacji Meczów.

Organizatorem wydarzenia był Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Spotkanie otworzył insp. Radosław Drach, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadzorujący pion prewencji.

W wydarzeniu uczestniczyli komendanci i naczelnicy jednostek Policji z Olsztyna, Elbląga, Kętrzyna, Ełku, Pisza i Ostródy, a także kierownictwo Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz Sztabu Policji, Wydziału Kryminalnego i Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Podczas spotkania omówiono przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa na stadionach oraz przeciwdziałania przestępstwom i wykroczeniom. Przedyskutowano zadania i obowiązki organizatorów meczów, najczęściej występujące problemy w zakresie bezpieczeństwa oraz sposoby współpracy pomiędzy klubami piłkarskimi a Policją.

(aj)

Powrót na górę strony