Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Na gorącym uczynku kradzieży sprawców zatrzymali policjanci, pogrążył ich sklepowy monitoring

Iławscy policjanci podczas patrolowania miasta zauważyli trzech znanych im mężczyzn. 55–latek i jego młodsi koledzy nieśli piwo, soki, wina oraz worki z kapustą i ziemiankami. Funkcjonariusze ustalili, że te artykuły sprawcy właśnie ukradli z jednego z lokali gastronomicznych. Mężczyźni dodatkowo usłyszeli zarzuty za wcześniejsze kradzieże i usiłowania kradzieży alkoholu z lokalnych marketów, nagrane przez sklepowy monitoring.

Policjanci podczas patrolowania miasta Iława zauważyli trzech znanych im osobiście mężczyzn. 55–latek wspólnie ze swoimi młodszymi znajomymi niósł piwo w zgrzewkach, soki, wina oraz worki z  ziemniakami i czerwoną kapustą. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyźni ci byli wielokrotnie karani min. za kradzieże. Podczas rozmowy z mieszkańcami Iławy policjanci ustalili, że noszone przez nich artykuły spożywcze i tym razem ukradli z jednego z iławskich lokali gastronomicznych. Funkcjonariusze zatrzymali 55–latka i jego znajomych. W trakcie dalszych czynności ustalono, że mężczyźni ukradli jeszcze odkurzacz oraz żelazko. Policjanci odzyskali skradzione mienie i przekazali pokrzywdzonym.

Sprawcy już usłyszeli zarzuty. Jednak to nie były jedyne przewinienia mieszkańców Iławy. Jak ustalili policjanci, mężczyźni wielokrotnie kradli alkohol z lokalnych marketów a wszystko to zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu sklepowego. Dlatego każdy z podejrzanych usłyszał jeszcze dodatkowo po kilka zarzutów kradzieży oraz usiłowania kradzieży alkoholu.

Wszyscy trzej mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. 

jk/af

Powrót na górę strony