Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Piesza potrącona na pasach, samochód z 3-latką w rowie

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie Piecek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący peugotem nie zauważył kobiety na pasach i uderzył w nią. 43-letnia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do mrągowskiego szpitala.

Wczoraj, po godzinie 22.00 na ulicy Zwycięstwa w Pieckach doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyła piesza. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 38-letni kierowca peugota nie zauważył kobiety na przejściu dla pieszych i w nią uderzył. Kobieta ze złamaniami nogi i ręki została przewieziona do mrągowskiego szpitala. Jak ustalili policjanci, zarówno kierowca samochodu, jak i piesza byli trzeźwi.

Teraz funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Niestety to nie jedyne zdarzenie drogowe do którego doszło wczoraj. Przed godziną 18.00 oficer dyżurny otrzymał informację, że w miejscowości Wola Muntowska samochód osobowy wylądował w rowie.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierujący citroenem podczas wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu, tym samym zajeżdżając drogę peugotowi. Ten, by nie zderzyć się czołowo z citroenem, wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia kierowca peugota wraz z 3-letnim dzieckiem został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie doznali żadnych obrażeń.

Pozostał jednak strach i przykre doświadczenie. Kierowca citroena za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Przypominamy!

Jesień to trudny okres roku zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów, czy pieszych.W tym okresie wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Pamiętajmy również o tym, że szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że rowerzyści i piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że elementy odblaskowe warto zakładać przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa. Dzięki nim możemy uniknąć wielu tragicznych sytuacji na drodze.

(DK)

Powrót na górę strony