Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Pasażer z urazem głowy trafił do szpitala - podróżował z pijanym kierowcą

Kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do lat 15 oraz świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5.000 złotych grozi 28-letniemu mieszkańcowi gminy Świętajno, który pijany kierował samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Pasażer z urazem głowy został przetransportowany do szpitala. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

Wczoraj około godziny 22.00 oficer dyżurny policjantów ze Szczytna otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Świętajno – Długi Borek. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci oraz załoga karetki pogotowia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 28-letni mieszkaniec gminy Świętajno pijany wsiadł za kierownicę VW Golfa. Razem z mężczyzną podróżowało dwóch - również pijanych - pasażerów w wieku 28 i 40 lat.

Kierowca mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. 28-letni pasażer z urazem głowy został przetransportowany do szpitala w Szczytnie. Natomiast kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do lat 15 oraz świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5.000 złotych.

Teraz śledczy ustalają przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

(AChB)

Powrót na górę strony