Aktualności

Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą

Kajdanki zatrzasnęły się na rękach 27-latka, którego zatrzymali nowomiejscy policjanci. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie kradzieży rozbójniczej i użycie przemocy wobec pracownika ochrony jednego ze sklepów. Sprawca usłyszał już zarzut, a że dokonał tego przestępstwa w warunkach tzw. „recydywy” grozi mu teraz wymierzenie surowszej kary pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W poniedziałek (23.03.2026r.) tuż po godz. 18:00 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której miało dojść na terenie jednego ze sklepów mieszczących się na terenie miasta.

Z ustaleń policjantów wynika, że 27-letni mężczyzna dokonał tam kradzieży dwóch napojów energetycznych, a po zwróceniu mu uwagi przez pracownika ochrony, rzucił w niego szklaną butelką i użył wobec niego przemocy.

Mężczyzna został ujęty przez ochroniarza i przekazany policjantom. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

27-latek przestępstwa tego dokonał w warunkach tzw. „recydywy”, w przeciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności będąc uprzednio skazanym wyrokiem sądu za podobne przestępstwo.  Teraz musi liczyć się z tym, że to wpłynie na zaostrzenie wymiaru kary.

Za te przestępstwo w recydywie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(lm/kh)

Film KPP w Nowym Mieście Lubawskim

Opis filmu: KPP w Nowym Mieście Lubawskim

Pobierz plik KPP w Nowym Mieście Lubawskim (format mp4 - rozmiar 13.04 MB)

Powrót na górę strony