Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny transport koparki na naczepie – kierowca bez uprawnień, niesprawny pojazd, ładunek bez odpowiedniego oznaczenia

Przewóz ponadgabarytowych ładunków w środku nocy to dobry pomysł, ruch na ulicach jest wtedy znikomy. Warto jednak, aby kierowca, który realizował taki przewóz miał odpowiednie uprawnienia, pojazd był w pełni sprawny, a ładunek wystający poza obrys naczepy odpowiednio oznaczony. 41-letni kierowca Scanii nie spełnił tych warunków. Będzie tłumaczył się przed sądem.

W poniedziałek (02.03.2026 r.) po godzinie 01:00 w nocy zauważyli jadący aleją Sikorskiego w Olsztynie zestaw ciężarowy z koparką ustawioną na naczepie. Policjanci zwrócili uwagę na to, że ciągnik miał uszkodzone światła i pękniętą przednią szybę. Poza tym ładunek istotnie wystawał poza obrys naczepy i nie był odpowiednio oznaczony.

W czasie kontroli okazało się też, że siedzący za kierownicą 41-latek nie miał uprawnień do kierowania ciężkim zestawem – do jego kategorii C zabrało jeszcze E. Ponadto naczepa nie została poddana okresowemu badaniu stanu technicznego.

Mundurowi skierowali do sądu wniosek o ukaranie kierowcy.

(jw/aj)

 

Powrót na górę strony