Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Stracił prawo jazdy, bo przewoził zbyt wielu pasażerów

37-letni kierowca przewoził więcej pasażerów, niż pozwalały na to warunki busa, który prowadził. Policjanci zauważyli przepełnione auto wymijając się z nim na krajowej 7. Podczas kontroli okazało się, że zamiast 9, busem podróżowało 12 pasażerów. Byli to ludzie remontujący drogę, którzy po pracy wracali do hotelu. Zgodnie z nowymi przepisami za przewożenie zbyt dużej liczby osób, kierowca stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem. Nadprogramowi pasażerowie musieli się przesiąść do innego auta.

W sobotę po południu policjanci z  Wydziału Ruchu Drogowego z Ostródy na krajowej „siódemce” niedaleko Miłomłyna w trakcie monitorowania trasy zauważyli busa przewożącego wielu pasażerów. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli. Podczas sprawdzenia auta stwierdzili, że busem, który był przystosowany do przewozu 9  osób, jechało aż 12. Byli to pracownicy, którzy remontują drogą. Zamierzali po pracy wrócić do hotelu.

Wobec mieszkańca Człuchowa, który kierował autem i odpowiadał za wszystkich pasażerów policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Za to wykroczenie funkcjonariusze zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi. Pasażerowie natomiast, w obecności mundurowych musieli przesiąść się do innego samochodu, ponieważ podróżowanie w takich warunkach jest zabronione.

Taka sytuacja – przewożenie zbyt dużej liczby osób – stwarza dla pasażerów poważne zagrożenie. W razie zdarzenia drogowego, jego skutki mogłyby być zarówno dla kierowcy, jak i przewożonych osób, tragiczne.

 jk/af

Powrót na górę strony