Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Trzy dni i dwie interwencje policji wobec tego samego mieszkańca miasta. W obu przypadkach policjanci ujawnili narkotyki

Najpierw w piątek, a potem w niedzielę policjanci podejmowali interwencje wobec 23-latka z Działdowa. W obu przypadkach mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.

W niedzielę około godziny 20:30 do oficera dyżurnego działdowskiej komendy dodzwonił się jeden z mieszkańców miasta prosząc o interwencję funkcjonariuszy w związku z zachowaniem swojego podopiecznego, z którym ma ostatnio problemy wychowawcze.

Policjanci na miejscu zastali zgłaszającego i zamieszkującego u niego 24-letniego Adriana P. Chłopak w tym czasie gościł u siebie znanego policjantom 26-letniego mieszkańca Iłowa.

Z uwagi na podejrzane zachowanie obu mężczyzn, zamykanie pokoju oraz niewpuszczanie do środka właściciela domu, policjanci przeszukali mężczyzn. W wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze ujawnili dwa woreczki strunowe z zawartością amfetaminy i marihuany w odzieży Adriana P. i dwa woreczki strunowe z białym proszkiem w rzeczach należących do jego gościa - Piotra K.

Policjanci zbadali substancje potwierdzając, że w jednym z woreczków jest amfetamina.

Obaj mężczyzni zostali przewiezieni do Komendy w Działdowie, celem złożenia wyjaśnień z tej sprawie.

Dla Adriana P. była to kolejna wizyta w tym miejscu w ostatnim czasie. Dwa dni wcześniej policjanci gościli go w pomieszczeniach działdowskiej komendy, również w związku z wyjaśnieniem odnośnie posiadania przez niego środków odurzających. Wówczas podczas interwencji domowej policjanci znaleźli w odzieży Adriana P. foliowe woreczki z amfetaminą.

Czynności w obu sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 10.

(JN)

Powrót na górę strony