Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Przyszła z dzieckiem na badanie mając blisko 4 promile

Policjanci przeprowadzili interwencję w Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piszu. Pracownik tej instytucji zgłosił, że pijana matka przyszła z synem na badanie do psychologa. Funkcjonariusze potwierdzili ten fakt. 42-letnia mieszkanka Orzysza miała blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Sprawą nietrzeźwej matki zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

W środę około godziny 10.00 policjanci zostali wezwani na interwencję do Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piszu. Ze zgłoszenia pracownika tej instytucji wynikało, że do poradni przyszła pijana matka z dzieckiem. Na miejscu policjanci zastali 42-letnią mieszkankę Orzysza, która przyjechała na badanie psychologiczne z 11-letnim synem. Kobieta była w obecności sąsiada.

W trakcie rozmowy policjanci od razu poczuli wyraźny zapach alkoholu od kobiety oraz jej znajomego. Funkcjonariusze przewieźli te osoby do komendy, aby sprawdzić ich stan trzeźwości. Badanie 42-letniej matki wykazało 3,7 promila alkoholu w organizmie. Sąsiad natomiast miał blisko 2 promile. Kobieta powiedziała policjantom, że razem z sąsiadem  dzień wcześniej piła alkohol na grillu. Funkcjonariusze ustalili też, że najprawdopodobniej nie po raz pierwszy mieszkanka Orzysza opiekowała się synem będąc pod wpływem alkoholu. 11-latek po zakończeniu badań w poradni został przekazany pod opiekę babci.

Sprawą pijanej matki zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

asz/in

Powrót na górę strony