Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Około 50. interwencji w ciągu minionego weekendu oraz ponad 430. przebadanych kierowców, czyli podsumowanie pracy braniewskich funkcjonariuszy

Minione 72 godziny to 46 podjętych policyjnych interwencji – a w tym 10 rodzinnych kłótni oraz zgłoszenia dotyczące leżących, pijanych osób. W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili także działania pn."Alkohol i Narkotyki", w ramach których przebadali ponad 430 kierowców i zatrzymali 3 nietrzeźwych.

Funkcjonariusze w ciągu minionych 72 godzin byli wzywanie 46 razy. 10-krotnie policjanci godzili spory pomiędzy członkami rodziny, a w 5 przypadkach interweniowali wobec pijanych, leżących osób. Dzięki działaniom policjantów do zakładu karnego trafił także 41-latek poszukiwany listem gończym, a do młodzieżowych ośrodków wychowawczych dwie osoby nieletnie, wobec których sąd wydał nakaz doprowadzenia do placówki.

Sobotni poranek funkcjonariusze z braniewskiej drogówki rozpoczęli od przeprowadzenia działań pn. „Alkohol i Narkotyki” ukierunkowanych na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Przebadano 434 kierowców, 3 z nich było pijanych.

Pierwszy z nietrzeźwych za kierownicą został zatrzymany chwilę po godz. 9 na ul. Królewieckiej. Policyjne badanie wykazało, że 38-latek jechał mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kilka godzin później , na ul.Stefczyka funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę kolejnemu pijanemu. 56-latek prowadził swoje auto mając ponad 1,3 promila w organizmie. Zaledwie pół godziny później w Lipowinie policjanci zatrzymali do kontroli 52-latka. Okazało się, że podobnie jak jego poprzednicy, nie powinien w ogóle kierować. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze przypominają i ostrzegają! Każda, nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa negatywnie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Blisko 90% informacji, które docierają do kierowcy to informacje wzrokowe, a przecież to właściwa koordynacja wzrokowo-słuchowa jest niezbędna podczas prowadzenia samochodu. Alkohol zaburza ją najszybciej.

jc/af

Powrót na górę strony