Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijany kierowca zatrzymany dzięki anonimowej informacji

Anonimowa informacja przekazana oficerowi dyżurnemu przez jednego z mieszkańców jadącego trasą Święta Lipka-Pilec udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 52-letni Roman Ł. kierował oplem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Anonimowa informacja przekazana przez jednego z mieszkańców udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowcy opla. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.00. Do oficera dyżurnego kętrzyńskiej policji zadzwonił mężczyzna jadący trasą Święta Lipka-Pilec,  który zwrócił uwagę na podejrzane manewry osobowego opla. Kierowca auta  miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, jadąc całą szerokością jezdni, raz zwalniał, raz przyśpieszał. Zgłaszający podejrzewał, że kierujący oplem może być pijany. Oficer dyżurny przekazał natychmiast informację patrolom policyjnym będącym w terenie. Kilka minut po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej. Kierowca opla nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. 52-letni Roman Ł. został przewieziony do kętrzyńskiej komendy.  Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna był pijany. Kierował pojazdem mając  blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz Roman Ł. będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony