Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Ukradł samochód, rower i miedziane rury. Usłyszał zarzuty

Ełccy kryminalni zatrzymali 36-latka, podejrzanego o kradzież samochodu marki Hyundai o wartości 40.000 złotych, odzyskali też skradzione auto. Ponadto policjanci odnaleźli skradziony przez mężczyznę rower warty blisko 4.000 złotych. Ustalono, że mężczyzna popełnił także inne przestępstwa. Za kradzież w warunkach tzw. recydywy grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W sobotę ełccy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży samochodu marki Hyundai wraz z kluczykami. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawca dostał się do garażu przez niezamknięte okno. Właściciel wycenił wartość swojego samochodu na 40.000 złotych. Od razu po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze zbierali informacje i analizowali zebrany materiał, aby ustalić i zatrzymać sprawcę tej kradzieży. Policjanci ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 36-letni mieszkaniec gminy Kalinowo. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany na terenie jednej z ełckich firm, gdy wychodził z budynku po skończonej pracy. Policjanci odzyskali także skradziony samochód, który mężczyzna przyjechał do pracy. Pojazd został już przekazany prawowitemu właścicielowi.

36-latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Powiedział policjantom, że spędził w samochodzie noc, a potem postanowił przyjechać nim do pracy. W trakcie wykonywanych czynności służbowych kryminalni ustalili także, że ten sam mężczyzna popełnił inne przestępstwa. Kilka dni wcześniej z prywatnej posesji ukradł rower o wartości blisko 4.000 złotych. Podejrzany wskazał policjantom miejsce ukrycia swego łupu. Jak powiedział, bał się nim jeździć, bo rower był bardzo charakterystyczny. 36-latek przyznał się także do kradzieży z innego garażu około 13 miedzianych rur, które sprzedał w punkcie skupu złomu.

Mężczyzna wcześniej był już karany za kradzieże, dlatego za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach tzn. recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pobawienia wolności.

ak/in

  • Zatrzymany podjerznay o kradzież i odzyskany samochód
Powrót na górę strony