Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym – zatrzymany przez dzielnicowych

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Miłakowie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 27-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

W niedzielę (23.03.2025) dzielnicowi z Posterunku Policji w Miłakowie podczas kontroli drogowej jednego z pojazdów na terenie gminy rozpoznali mężczyznę poszukiwanego listem gończym.

27-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ miał do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

List gończy za mężczyzną wydał morąski sąd ponieważ ten nie stawiał się w zakładzie karnym pomimo wydania wyroku skazującego.

Mężczyzna został już przetransportowany  do zakładu karnego.

Przypominamy treść art. art. 178b kodeksu karnego, który mówi o tym, że:

„Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”

(ak/aj)

Powrót na górę strony