Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Wyjaśniają okoliczności pogryzienia 2,5-letniego chłopca

Lidzbarscy policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia 2,5- letniego dziecka przez psa i apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza w przypadku kontaktu małych dzieci z czworonogami.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12.00 na terenie prywatnej posesji we wsi w okolicach Lidzbarka Warmińskiego. Natychmiast na miejsce skierowano patrol. Jak ustalili wstępnie policjanci 2,5–letnim chłopczykiem zajmowała się babcia, która najprawdopodobniej podeszła z wnuczkiem zbyt blisko uwiązanego na łańcuchu psa. W pewnym momencie czworonóg zaatakował chłopca, a następnie babcię, która rzuciła się wnuczkowi na ratunek. Dopiero będący w okolicy właściciel psa odparł atak i doprowadził do utraty przytomności czworonoga. W wyniku tego zdarzenia dziecko trafiło do szpitala w Olsztynie, gdzie zostało opatrzone. Z informacji przekazanych przez lekarza ustalono, że chłopiec posiada powierzchowne rany lewego ramienia. Natomiast babcia chłopca doznała ran kąsanych dłoni, przedramienia i uda.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pies miał wcześniej ataki agresji, jednak nigdy wobec dziecka. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zwierzę nie było ostatnio szczepione.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia

Powrót na górę strony