Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierujący zatrzymany dzięki odpowiedzialnej postawie obywatelskiej

To budujące, że coraz więcej osób zachowuje się odpowiedzialnie i podejrzewając kierującego o nietrzeźwość, reaguje i zawiadamia policję. Pijani na drogach stwarzają poważne i bardzo realne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej policjanci zatrzymali 57-latka, który kierował peugeotem, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, które miał w 6 kategoriach. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (07.10.2024 r.) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał informację, o prawdopodobnie pijanym kierującym jadącym na trasie Tolko-Bartoszyce. W trybie pilnym interweniowali policjanci z drogówki, którzy już po chwili zauważyli opisaną osobówkę i zatrzymali kierującego nim mężczyznę do kontroli drogowej. Za kierownicą peugeota siedział pijany mężczyzna. Badanie alkomatem ujawniło obecność niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 57-latka, które miał w 6 kategoriach. Peugeota, który nie był jego własnością, nie można było zatrzymać. Auto trafiło do osoby wskazanej przez 57-latka. Mężczyznę czeka proces i odpowiedzialność za przestępstwo.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie
w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Apelujemy: Piłeś? Nie jedź!

Kierujący, który wsiada za kierownicę po alkoholu, naraża siebie i innych użytkowników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Alkohol, jako jedna
z substancji psychoaktywnych znacząco wpływa na organizm człowieka m.in. rozprasza uwagę, zmniejsza zdolność postrzegania i dostrzegania kształtów, wydłuża też czas reakcji.

(mk/kh)

Powrót na górę strony