Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany należącą do 18-latka. Trzy osoby zatrzymane

Funkcjonariusze z Braniewa i Fromborka zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków oraz ich uprawę. Dwaj z nich trafili do policyjnej celi tuż po kontroli drogowej, kiedy okazało się, że kierowca i jego pasażer są pod działaniem środków odurzających, a na tylnym siedzeniu samochodu przewożą ponad kilogram marihuany. Kryminalni jeszcze tego samego dnia dotarli do trzeciego z mężczyzn, od którego pochodziły narkotyki. W toku wykonywanych czynności policjanci zlokalizowali i zlikwidowali nielegalną plantację w Braniewie, na której rosło ponad 30 krzewów konopi indyjskich.

W niedzielę nad ranem patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej we Fromborku nadjeżdżające bmw. Za kierownicą siedział 25-latek, na miejscu pasażera jego 28-letni znajomy. Zachowanie mężczyzn wzbudziło u interweniujących policjantów podejrzenie, że mogą znajdować się pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze skontrolowali pojazd i na jego tylnym siedzeniu zauważyli dwie reklamówki z marihuaną, wszystko o łącznej wadze ponad 1 kg. Zabezpieczone zostały także przedmioty przewożone przez nich w bagażniku: maczeta, gaz obezwładniający oraz broń gazowa. 25 i 28-latek zostali zatrzymani, a użyte testery potwierdziły obecność narkotyku w ich organizmach.

 • Maczeta i broń gazowa przewożone w bagażniku
  Maczeta i broń gazowa przewożone w bagażniku
 • Marihuana zabezpieczona w samochodzie
  Marihuana zabezpieczona w samochodzie

Braniewscy kryminalni rozpracowujący środowisko mogące zajmować się przestępczością narkotykową ustalili osobę, która udostępniła podejrzanym marihuanę. Jeszcze tego samego dnia wytypowany 18-latek został doprowadzony na komendę, a funkcjonariusze pracujący nad sprawą zlokalizowali należącą do niego nielegalną plantację, na której rosło ponad 30 krzaków konopi indyjskich.

(zabezpieczone krzaki konopi)

 • Plantacja marihuany ujawniona przez policjantów
  Plantacja marihuany ujawniona przez policjantów
 • Plantacja marihuany ujawniona przez policjantów
  Plantacja marihuany ujawniona przez policjantów
 • Plantacja marihuany ujawniona przez policjantów
  Plantacja marihuany ujawniona przez policjantów

Policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty posiadania narkotyków i uprawy konopi. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali objęci dozorem. Sprawa jest rozwojowa,a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(JC/TM)

Powrót na górę strony