Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: Bez prawa jazdy na 5 lat i wysoka grzywna. Sąd bez pobłażania wobec pijanych kierowców

10 tyś. złotych grzywny, rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów – taki wyrok na wniosek policji zapadł w trybie przyspieszonym, a usłyszał go 30-latek spod Olecka, który po raz kolejny nietrzeźwy wsiadł za kierownicę pojazdu. Jeszcze surowszy wyrok – w takim samym trybie - usłyszał także kierowca, który tydzień temu pod wpływem alkoholu prowadził quada i doprowadził do kolizji.

W minioną niedziele około godz. 15:00 w Kowalach Oleckich policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości Adama J., gdzie badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu 30-latka w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada on wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.

We wtorek Adam J. w trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu, gdzie usłyszał wyrok: 10 tysięcy złotych grzywny, rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz 5 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

To już drugi wyrok wydany w takim trybie przez olecki sąd w ciągu ostatnich dni w sprawie nietrzeźwego kierującego. 22 lipca policjanci ruchu drogowego z Olecka zatrzymali Szymona J., który kierując w stanie nietrzeźwym czterokołowcem spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia miał ponad 2,5 promila a sprawdzenie w systemach ujawniło, że Szymon J. posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał wyrok 10 tyś. złotych grzywny, czterech miesięcy pozbawienia wolności oraz dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

(JS/TM)

Powrót na górę strony