Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez uprawnień i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa jechał samochodem niesprawnym technicznie. Policjanci ukarali 29-latka mandatami o łącznej kwocie 6200 złotych

Kierujący na co dzień popełniają wiele wykroczeń. Policjanci reagują na wszelkie zachowania niezgodne z obowiązującymi przepisami. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej „kierowcę”, który miał wiele na sumieniu, za co został ukarany mandatami o łącznej kwocie 6200 złotych.

Policjanci ruchu drogowego na co dzień pełnią służbę  na drogach naszego powiatu. Mundurowi reagują na wszelkie niebezpieczne zachowania kierujących oraz ujawniają uchybienia w pojazdach, które mogą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.

Tym razem funkcjonariusze ze szczycieńskiej drogówki we wtorek (09.07.2024 r.) patrolowali miejscowość Klon w gminie Rozogi. Po godzinie 10:00 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, za którego kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Kierujący oraz podróżujący z nim pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu danych osobowych 29-latka w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że nie powinien on kierować samochodem, gdyż nie posiada uprawnień. Ponadto samochód nie został poddany obowiązkowym badaniom technicznym w odpowiednim terminie. Policjanci podczas przeprowadzania kontroli ujawnili także usterki w samochodzie, które zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu, a na kierującego nałożyli 4 mandaty karne o łącznej kwocie 6200 złotych za popełnione wykroczenia. W związku z kierowaniem pojazdem bez wymaganych uprawnień, policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Szczytnie.

Sprawca czynu z art. 94 Kodeksu Wykroczeń musi liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania, gdyż podlega on karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny wynoszącej co najmniej 1500 złotych do nawet 30 tysięcy złotych.

(ep/kh)

Powrót na górę strony