Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził nastolatkom i ich okradł. Sprawca rozboju trafił do aresztu

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 21- latek, który zaatakował dwóch nastolatków, groził im pobiciem, a następnie ich okradł. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, jednak żmudna praca olsztyńskich kryminalnych sprawiła, że nie uniknie odpowiedzialności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (23.06.2024 r.) na olsztyńskich Jarotach. Wieczorem, do dwóch nastolatków stojących na przystanku, podszedł nieznany im mężczyzna. Był agresywny, groził im pobiciem. Zabrał jednemu z nich kurtkę i 20 zł, a następnie uciekł. Wystraszeni chłopcy opowiedzieli o tym rodzicom, którzy wezwali na miejsce policjantów.

Sprawą zajęli się kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu olsztyńskiej komendy. Zabezpieczyli nagrania monitoringu i minuta po minucie analizowali zgromadzony materiał. Na jego podstawie wytypowali sprawcę rozboju, ustalili jego tożsamość oraz miejsce przebywania.

W poniedziałek (08.07.2024 r.) 21- latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(ab/kh)

Film Prowadzenie sprawcy rozboju

Opis filmu: Prowadzenie sprawcy rozboju

Pobierz plik Prowadzenie sprawcy rozboju (format mp4 - rozmiar 19.02 MB)

Powrót na górę strony