Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Pobili mężczyznę, aby zabrać mu 4 litry jagód

Policjanci z Biskupca zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy, w tym 16-latek, przewrócili pokrzywdzonego na ziemię, pobili go, po czym zabrali mu 4 litry jagód. Jak tłumaczyli, zrobili to, tylko dlatego, że sami nic nie uzbierali w lesie, a z pustymi rękoma nie chcieli wracać do domu. Za przestępstwo, które popełnili grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności. O losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 11.30 na terenie gminy Biskupiec. Pokrzywdzony mężczyzna poinformował policjantów, że gdy wracał z lasu napadło go trzech młodych mężczyzn. Sprawcy pobili go i okradli z jagód.

Po kilku godzinach cała trójka została zatrzymana przez policjantów z Biskupca. Wśród nich był 16-latek, który został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Dwóch dorosłych braci trafiło do aresztu.

Jak ustalili policjanci, sprawcy postanowili okraść mężczyznę, gdyż sami nic nie uzbierali w lesie, a z pustymi rękoma nie chcieli wracać do domu. Przyznali także, że część jagód planowali sprzedać.

Za przestępstwo, które popełnili grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności. O losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinnych i nieletnich.

mp/in

Powrót na górę strony