Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W wyniku oszustwa „na kupon wakacyjny” stracił 8000 złotych

Zbliżające się wakacje to czas, w którym wiele osób szuka hoteli czy wycieczek w atrakcyjnych cenach. To stwarza cyberprzestępcom więcej możliwości przeprowadzenia różnego rodzaju oszustw finansowych. Doświadczył tego 48-latek z gm. Kozłowo, który w wyniku oszustwa „na kupon wakacyjny” stracił 8000 złotych.

W piątek (14.06.2024 r.) nidziccy policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie „na kupon wakacyjny”. Z relacji 48-letniego mieszkańca gminy Kozłowo wynikało, że na portalu społecznościowym natknął się na ogłoszenie dotyczące sprzedaży w bardzo atrakcyjnej cenie kuponu wakacyjnego popularnego biura podróży. Mężczyzna skontaktował się z osobą wystawiającą ofertę przez komunikator i tam ustalił szczegóły zakupu kuponu o wartości 12000 zł za cenę 8000 zł. Po wykonaniu przelewu na wskazane w przesłanej wiadomości konto bankowe, mężczyzna skontaktował się z właścicielką profilu na portalu społecznościowym. Po otrzymanej od kobiety informacji, że ktoś włamał się na jej konto i żadnego przelewu na kwotę 8000 zł nie otrzymała, zgłaszający zorientował się, że padł ofiarą oszustwa i postanowił sprawę zgłosić na Policję.

Policjanci apelują!

Zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK lub zrobimy przelew, upewnijmy się, że za transakcją finansową nie stoi oszust! Jak to zrobić? To proste – zadzwoń do osoby, która akurat prosi Cię o pieniądze i zweryfikuj prośbę.

(ap/kh)

Powrót na górę strony