Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne oszustwo. 69-latek stracił ponad 48 tys. zł, bo uwierzył, że ma konto w USD

Ostrzegamy, apelujemy i informujemy o pladze oszustw z nadzieją, że nie będzie do nich dochodziło. Niestety, kolejna osoba dała się nabrać. 69-latkowi powiedziano przez telefon, że ma konto w dolarach, a na nim 26 000 USD. Powiedziano też, że jest problem z przelaniem tych pieniędzy na jego konto. Mężczyzna we wszystko uwierzył i dał oszustowi dostęp do swojego konta, a ten za jego pieniądze kupił sobie dolary i przelał je na zagraniczne konto bankowe. 69-latek stracił 48 200 zł. Nie bądź kolejną ofiarą! Nie daj się zmanipulować i nie wierz, że są tacy, którzy chcą Ci bezinteresownie pomóc w zdobyciu pieniędzy!

W piątek (14.06.2024 r.) kolejna ofiara bezwzględnych oszustów zgłosiła się w bartoszyckiej komendzie policji. 69-latek stracił aż 48 200 zł. Mężczyzna uwierzył dzwoniącej do niego nieznajomej osobie, że ma konto w obcej walucie, a na nim bagatela 26 000 dolarów. Rozmówca, rzecz jasna chciał pomóc i wypłacić pieniądze na konto mężczyzny. Polecił uruchomienie aplikacji AnyDesk i zalogować się do bankowości internetowej. Mężczyzna postępował zgodnie z wytycznymi i udostępnił oszustowi zdalny dostęp do konta, a ten wówczas nie szczędził czasu i „wyczyścił” konto mężczyzny. Jak na ironię, za pieniądze 69-latka kupił dolary i przelał je na zagraniczne konto bankowe.

Kolejny raz APELUJEMY bądź czujny i nie daj się oszukać! Nie wierz, że są tacy, którzy chcą pomóc Ci w uzyskaniu pieniędzy i zdobyciu fortuny.

(mk/kh)

Powrót na górę strony