Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Policjanci zatrzymali 59-latka podejrzanego o zabójstwo żony i usiłowanie zabójstwa córki

Policjanci zatrzymali 59-latka, podejrzanego o zabójstwo żony i usiłowanie zabójstwa córki. Kobiety zostały odnalezione przez policjantów w swoim domu. Pomimo udzielonej przez funkcjonariuszy oraz zespół pogotowia pomocy 57-latka zmarła. Jej córka z obrażeniami ciała została przetransportowana helikopterem do szpitala w Olsztynie. Policjanci zabezpieczyli narzędzie, które mogło posłużyć sprawcy do popełnienia zbrodni. Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 16.00 oficer dyżurny został poinformowany o awanturze rodzinnej w jednej z miejscowości w powiecie braniewskim. Pod wskazany adres natychmiast wysłano policyjny patrol. Wewnątrz funkcjonariusze zauważyli leżące na ziemi dwie kobiety oraz siedzącego mężczyznę. Policjanci obezwładnili podejrzanego, a następnie natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Po chwili na miejsce przyjechał także zespół pogotowia, który przejął czynności ratownicze. Niestety, lekarz stwierdził zgon 57-latki. Jej córka z obrażeniami ciała została przetransportowana helikopterem do szpitala.

Na miejscu pracował policyjny zespół dochodzeniowo-śledczy z technikiem kryminalistyki, prokuratorem oraz biegłym z zakresu medycyny sądowej. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz narzędzie, które mogło posłużyć mężczyźnie do popełnienia tej zbrodni. Kryminalni rozpytali także osoby, które mogły mieć jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz motyw działania sprawcy oraz  szczegółowy przebieg zdarzenia.

Jeśli 59-latek usłyszy zarzut zabójstwa może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

jc/in

 

Powrót na górę strony