Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany mąż zaufania w komisji wyborczej

Nowomiejscy policjanci interweniowali w jednym z lokali wyborczych na terenie gminy Kurzętnik. Powodem interwencji było podejrzenie, iż mężczyzna wpisany na listę komisji jako „mąż zaufania” może znajdować się pod działaniem alkoholu. 47-latek został przewieziony do komendy, gdzie po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz w związku z popełnionym wykroczeniem jego sprawa trafi do sądu.

W niedzielę (09.06.2024 r.) ok. godz. 7:50 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał informację od przewodniczącej jednej z komisji wyborczych na terenie gminy Kurzętnik o podejrzeniu podjęcia przez mężczyznę wpisanego na listę komisji jako „męża zaufania”, czynności służbowych pod działaniem alkoholu. Na miejsce od razu pojechali policjanci, którzy zatrzymali wskazanego mężczyznę. Po doprowadzeniu go do komendy przeprowadzono badanie trzeźwości. Wówczas okazało się, że 47-latek ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W związku z popełnionym przez mężczyznę wykroczeniem sprawa ta znajdzie swój finał w sądzie.

Zgodnie z art. 70 par. 2 Kodeksu wykroczeń, "kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe" podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni) lub grzywny (od 20 do 5000 zł).

(lm/kh)

Powrót na górę strony