Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusował na jeziorze Kiepunki. Został zatrzymany

Strażnik z Państwowej Straży Rybackiej podczas patrolu jeziora Kiepunki ujawnił mężczyznę, który rozstawił sieci rybackie. Podejrzany został zatrzymany i przesłuchany w tej sprawie. Mieszkańcowi gminy Pasym przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa, co wiąże się z konsekwencjami karnymi.

W środę (06.06.2024 r.) po południu oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki został powiadomiony przez strażnika z Państwowej Straży Rybackiej o ujawnieniu mężczyzny, który naruszył przepisy ustawy o rybactwie śródlądowym. Policjanci zostali skierowani na miejsce interwencji, gdzie ustalili, że mieszkaniec gminy Pasym rozstawił sieci rybackie typu wonton na jeziorze Kiepunki. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez 60-latka, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie.
W toku przeprowadzonych czynności kryminalni zebrali materiał dowodowy do sprawy, przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 27c ustawy o rybactwie śródlądowym. Według tego przepisu, każda osoba dopuszczająca się przedmiotowego przestępstwa, podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.
(ep/rj)

 

Powrót na górę strony