Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jachu – nowy funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie

Jachu – pies patrolowo-tropiący do działań bez kagańca zasilił szeregi Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Razem ze swoim przewodnikiem ukończyli właśnie kurs specjalistyczny i rozpoczęli wspólną służbę.

Aktualnie w garnizonie warmińsko-mazurskiej Policji w służbie są 33 psy służbowe.  W tym 6 psów w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. Są to psy tropiące, patrolowo-tropiące, wyszkolone do wyszukiwania narkotyków, materiałów wybuchowych oraz zwłok ludzkich.

Do tego grona dołączył Jachu, który ze swoim przewodnikiem rozpoczął służbę w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie .

Tresura psa policyjnego to długi proces. Jachu ze swoim przewodnikiem spędzili 5 miesięcy w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam, podczas intensywnego szkolenia pod okiem instruktorów, wspólnie przygotowywali się do konkretnych działań.

W tym czasie pies i jego przewodnik przede wszystkim poznawali się nawzajem, budowali więź i zaufanie, żeby stworzyć zgrany duet.

Podopieczny

Jachu to 1,5 roczny owczarek holenderski. Jest aktywny, samodzielny, skupiony na swojej pracy. A w czasie wolnym jest wielkim miłośnikiem różnych piłek i przysmaków. Bardzo oddany swojemu panu.

Opiekun

Policyjny przewodnik psa, który ma pod swoją opieką Jachu, jest funkcjonariuszem Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Jak sam mówi: „zawsze marzyłem o takiej rasie, ponieważ jest wymagająca. Lubię wyzwania, a służba w policji mogła mi to zapewnić. Jachu jest psem bardzo ciekawym i pełnym wigoru”.

Więź, jaka rodzi się między przewodnikiem a jego czworonożnym partnerem podczas szkoleń, spacerów, treningów, zabawy decyduje o skuteczności ich wspólnych działań.

Służba, praca, pasja…

Praca w Policji może być naprawdę ciekawa. Warto zobaczyć jak wygląda praca przewodnika psa służbowego w Policji. Być może zdecydujesz się wstąpić do służby, aby właśnie takie zadania wykonywać z pomocą czworonoga. Przewodnikiem psa można być zarówno w pionie prewencji, jak i pionie kryminalnym.

Jeśli chciałbyś wstąpić w nasze szeregi, nie czekaj i dołącz do nas! Więcej na temat rekrutacji do służby w Policji: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html

 

Film Szkolenie

Pobierz plik Szkolenie (format mp4 - rozmiar 44.08 MB)

 

(kh)

Powrót na górę strony